Krimpenerwaard beschermt winkels: vergunning nodig voor ander gebruik

De gemeente Krimpenerwaard wil voorkomen dat winkels in het centrum zomaar verdwijnen. Daarom is er een tijdelijk besluit genomen: vanaf woensdag 23 juli mag een winkelpand niet zomaar een andere functie krijgen, zoals wonen of een maatschappelijke voorziening.

Wat betekent dit?

Heeft u een winkelpand en wilt u daar iets anders mee doen? Dan heeft u vanaf nu eerst een omgevingsvergunning nodig. De gemeente kijkt dan of de verandering past binnen het beleid om het winkelgebied levendig en aantrekkelijk te houden.

Waarom dit besluit?

We willen voorkomen dat het centrum langzaam verandert in een woonwijk. Winkels zorgen voor levendigheid, werkgelegenheid en een plek waar mensen elkaar ontmoeten en dichtbij terecht kunnen voor hun (dagelijkse) boodschappen en andere voorzieningen. Als er te veel winkels verdwijnen, komt dat allemaal onder druk te staan.

Waar geldt dit voor?

Dit besluit geldt voor alle winkelpanden in de hele gemeente.

Meer weten?

Het besluit is vanaf 23 juli digitaal te bekijken via het Omgevingsloket:  omgevingswet.overheid.nl/regels-op-de-kaart (zoeken op: voorbereidingsbesluit detailhandel gemeente Krimpenerwaard). 

Heeft u vragen? Neem dan contact op met het cluster economische zaken van het Team Advies Ruimtelijke Ontwikkeling, telefoonnummer 14 0182.